Kompleksowa obsługa biznesowa i prawna sektora energetycznego

Warto pracować z najlepszymi.

Fotowoltaika:

|Fotowoltaika

W ciągu ostatnich lat pomogliśmy przejść gruntowną transformację energetyczną wielu firmom i samorządom. Przygotowaliśmy kilkadziesiąt ekspertyz, analiz i opracowań dla dużych, średnich i małych podmiotów z sektora wytwórczego, dając im najlepsze rekomendacje poparte komplementarną wiedzą i doświadczeniem.

Efektem zdobytej wiedzy i doświadczenia, jest poszerzenie oferty KIER o projektowanie i kompleksowe wykonawstwo projektów fotowoltaicznych różnej skali. Nasza oferta obejmuje wykonanie mikroinstalacji o mocach rzędu kilkudziesięciu kW, jak i dużych farm fotowoltaicznych o mocach przekraczających niekiedy 1 MW.

Oferta dla firm.

Oferta dla firm zazwyczaj dotyczy instalacji o większych mocach zainstalowanych, które nierzadko przekraczają 1 MW mocy zainstalowanej elektrycznej. W tym przypadku, instalacja fotowoltaiczna może i powinna być jednym z kilku elementów optymalizacji polityki zarządzania energią w zakładzie. Dobór instalacji zawsze poprzedzony będzie wstępnym audytem struktury zużycia energii, charakterystyki dachu oraz warunków napięciowych. Ponadto, jako jedyni na rynku, oferujemy także infrastrukturę do monitorowania zużycia mediów w przemyśle.

Projektowanie.

Wykonanie większych projektów fotowoltaicznych wymaga sporządzenia projektu budowlanego, uzyskania decyzji środowiskowej i warunków przyłączeniowych oraz finalnie uzyskania pozwolenia na budowę. Nasz dział Projektów i Analiz przeprowadza pełną procedurę niezbędną do uruchomienia instalacji PV.
W przypadku zaś instalacji nadachowych, konieczne może okazać się sprawdzenie dodatkowo statyki dachu, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania instalacji przez lata.

Dział projektów i analiz gwarantuje rzetelną obsługę inżynierską całej inwestycji.


Sprzęt i montaż.

Dzięki współpracy z ekipami montażowymi na terenie całej Polski, gwarantujemy krótkie terminy realizacji. Sprzęt jaki wykorzystujemy pochodzi zawsze od renomowanych producentów takich jak LG, Huwawei, Q.Cells i Sharp.

Zawsze gwarantujemy najwyższą jakość sprzętu od renomowanych producentów oraz krótkie terminy realizacji.

Stałe zarządzanie gospodarką energetyczną zakładu.

Jako jedyni na rynku, poza instalacjami PV, oferujemy w pakiecie także rozwiązania pozwalające na bieżący monitoring zużycia energii przez zakład. Dzięki temu mają Państwo możliwość świadomego zarządzania energią w całym przedsiębiorstwie, monitorując takie parametry jak praca instalacji PV, pobór energii czynnej, chwilowe zapotrzebowanie na moc, pobór energii biernej. Bieżący podgląd z możliwością sterowania poszczególnymi ciągami, przesuwania pracy poszczególnych odbiorników pozwala wygenerować nawet ponad 35% oszczędności.

Oferowane przez nas rozwiązania pozwalają monitorować pracę instalacji PV na tle bieżącego poboru energii przez cały zakład lub nawet poszczególne ciągi technologiczne.

Obsługa consultingowa.

Staramy się aby nasi nigdy nie zapominali o tym, że współpraca z KIER była dobrym wyborem.

Nasz dział prawny gwarantuje wsparcie także na etapie wdrażania projektu. Mamy doświadczenie w przygotowywaniu dużych projektów OZE do aukcji energii, doskonale znamy realia rynkowe, aktywnie uczestniczymy w pracach legislacyjnych nad kształtem polskiego sektora energetycznego.
Ponadto jesteśmy w stanie pozyskać dla Państwa finansowanie komercyjne oraz z funduszy unijnych, przygotowując zaawansowane biznesplany, modele finansowe i studia wykonalności.

Oferta dla domu.

Z doświadczenia wiemy, że klient indywidualny potrzebuje opieki doświadczonego specjalisty tak samo jak duży zakład przemysłowy. Dlatego naszą ofertę mikroinstalacji adresujemy także do gospodarstw domowych oferując także

  • Wsparcie w pozyskaniu dotacji na instalację;
  • Wsparcie przy pozyskaniu finansowania komercyjnego;
  • Doradztwo podatkowe przy korzystaniu z ulg dla prosumentów;

News:

Otrzymaliśmy akredytację PARP

: 20/08/2018 Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że z dniem 20 sierpnia 2018 r. spółka Krajowy Instytut Energety . . . read more

KIER wesprze miasto Ełk w rozwoju elektromobilności

: 08/08/2018 Miło nam poinformować, że KIER wesprze miasto Ełk w rozwoju elektromobilności, poprzez wykonanie analiz i . . . read more

KIER z certyfikatem SUS 2.0

: 07/08/2018 Z przyjemnością informujemy, że jakość usług doradczych i szkoleniowych świadczonych przez KIER został . . . read more